کود کمپوست

کود کمپوست

از آنجایی کشور ایران در منطقه خشک و نیمه‌خشک واقع شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که در بیش از ۶۰ درصد از اراضی زیر کشت کشور، میزان کربن آلی کمتر از یک درصد است. با توجه به نقش مواد آلی در بهبود خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خاک، مقدار بهینه کربن آلی در خاک، حداقل بین ۲ تا ۳ درصد برآورد می‌گردد، این در حالی است که با مصرف روزافزون کودهای شیمیایی، سیستم‌های کشت متراکم، عدم برگشت بقایای گیاهی به خاک و سوزاندن آن‌ها، سالیانه از مقدار ماده آلی خاک به میزان قابل‌توجهی کاسته شده و درنتیجه باعث کاهش قدرت باروری و حاصلخیزی خاک گردیده است. در سیستم‌های کشاورزی فشرده، مواد آلی خاک و متعاقباً عناصر غذایی خیلی سریع تخلیه شده و برای کسب عملکرد مطلوب، نیاز به جایگزینی عناصر غذایی است. محققان گزارش کرده‌اند که استفاده کوتاه مدت و بلند مدت از کودهای آلی از جمله کود کمپوست می‌تواند این کمبود عملکرد را جبران کند. کاربرد ترکیبات آلی با منشأ طبیعی مانند کود کمپوست به‌­ خصوص در خاک‌های فقیر، علاوه بر اثرات مثبتی که بر خصوصیات فیزیکی و شیمیایی و کیفیت خاک دارد از نظر اقتصادی، زیست‌محیطی و اجتماعی نیز مفید واقع‌ شده و می‌تواند در بلندمدت، کاهش مصرف کودهای شیمیایی را در پی داشته باشد.

این مواد عمدتا از تجزیه بقایای گیاهی، جانوری (مواد ارگانیک) و سایر منابع طبیعی طی شرایط خاص تولید می شود.

تولید کمپوست 

شرکت بایوجمی طی سالها تجربه با بهره‌گیری از دانش همکاران خود و توجه به نیاز کشاورزان و آبزی پروران مفتخر است که پدیده آورنده فناوری بایوجمی است که کمپوست بایوجمی در چندین کارخانه تحت لیسانس این شرکت تولید می‌شود. بایوجمی با توجه به نیاز روز افزون جامعه به محصولات کشاورزی و آبزی سالم و ارگانیک توانسته است طی بهترین آنالیزهای آزمایشگاهی در سطح کشور بهترین کمپوست را تولید کرده و ارائه دهد. کمپوست ارگانیک بایوجمی (پودر یا گرانول) طی بازیافت سازی پسماندهای کشاورزی با بهینه‌سازی ویژگی های فیزیکی وشیمیایی خاک موجب افزایش جذب مواد مغذی مورد نیاز گیاهان و محصولات کشاورزی می شود.

از ویژگی‌های استفاده از  کود کمپوست بایوجمی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. اصلاح ساختار خاک
  2. افزایش عملکرد و تولید محصولات
  3. صرفه جویی در مصرف سموم دفع آفات و بیماریها
  4. صرفه جویی در دستمزد کارگران و استفاده از ماشین آلات

در فرایند تولید کمپوست بایوجمی تمام مراحل خط تولید طبق آخرین دستورالعمل صادره به کارخانه های تحت لیسانس، توسط کارشناسان مربوطه کنترل می شود. همچنین کیفیت مواد اولیه و عدم وجود هر گونه ناخالصی یا ذرات با دانه بندی درشت در فرایند تولید محصول، جهت رسیدن به کمپوست مرغوب و با کیفیت مورد بررسی قرار می گیرد. قابل ذکر است تولید نهایی جهت تاییدیه مدیر تحقیق و توسعه به آزمایشگاه ارسال می گردد. کمپوست بایوجمی پس از دریافت انالیز توسط ازمایشگاه و تاییدیه نهایی با توجه به نیاز روز افزون جامعه به محصولات کشاورزی و آبزی پروری آماده ارائه به بازار است.

کمپوست بایوجمی

کمپوست بایوجمی به عنوان اصلاح گر خاک به شماره ثبت ۵I9858  از موسسه تحقیقات خاک و آب کشور، (وزارت جهاد کشاوزی) ثبت شده است. این ماده تامین کننده کربن آلی و مواد آلی مورد نیاز خاک است که متشکل از کود دامی و ضایعات کشاورزی است که دارای کربن آلی و نسبت مناسبی از عناصر مورد نیاز است. این کمپوست با استفاده از فناوری بایوجمی، مراحل کمپوست شدن را در زمان کوتاهی طی می کند. فناوری بایوجمی موجب شده است که این کمپوست عاری از بذر علف های هرز و دارای بار میکروبی استانداردی باشد.

بلوغ کامل کود کمپوست و داشتن عناصر حیاتی برای ادامه رشد گیاه سبب ایجاد شرایط مناسبی برای استفاده از این محصول در باغات و مزارع شده است. کمپوست بایوجمی با در اختیار گذاشتن موارد مورد نیاز در هر دوره از طول رشد گیاه سبب افزایش جذب در گیاه می شود که این مسئله موجب افزایش قدرت عمومی گیاه در مقابل بیماری ها خواهد شد.

این کمپوست قابلیت انحلال، جذب سریع، تولید و گسترش اکتینومیست ها را در خاک دارد. که پس از تشکیل، سبب ایجاد بوی مطبوع از خاک توسط اکتینومیست را خواهد داشت که نشانه سلامت خاک است. افزایش ظرفیت تبادل کاتیونی  و قابلیت افزایش تنفس خاک و نگهداری اب تا پنج برابر وزن خود از دیگر خصوصیات این کمپوست است.

اطلاعات فنی  کمپوست بایوجمی (پودر ، گرانول )

نمایی از خط تولید کمپوست شرکت بایوجمی

تولید کمپوست
تولید کمپوست بایوجمی
تولید کمپوست بایوجمی
تولید کمپوست بایوجمی

فروش کمپوست 

بایوجمی به عنوان تنها تولید کننده کود کمپوست ارگانیک بایوجمی با استفاده از برترین تکنولوژی ها و کسب مجوز از موسسه آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی کشور ، محصولات با بالاترین کیفیت را برای مصرف کنندگان و فروشندگان محترم با اهداف زیر عرضه میکند:

  1. تولید کمپوست و محصولات سالم و ارگانیک و با کیفیت
  2. افزایش بهره وری در مصرف و کیفیت آب
  3. افزایش بهره وری تولیدات کشاورزی و گلخانه ای
  4. افزایش میزان بار فلور خاک
  5. بهبود و اصلاح ویژگی های فیزیکوشیمیایی در بستر کشت

قیمت کمپوست

شرکت بایوجمی با تلاش بر اینکه کود کمپوست را به عنوان بهترین جایگزین کودهای آلی قرار دهد و ترکیبی سازگار با محیط زیست را به مصرف شما کشاورزان و آبزی پروران عزیز برساند، این کود ماندگار را با قیمتی بسیار مناسب به بازار عرضه می‌کند.

قیمت کمپوست بایوجمی با توجه به دارا بودن مواد و تاثیرات به سزایی که در بستر خاک میگذارد مقرون به صرفه است زیرا که در دراز مدت مشکلاتی اعم از علف های هرز و بیماری های ناشی از کود های دامی نپوسیده نخواهد داشت.

تولید این کود کمپوست در شرایط کاملا کنترل شده انجام می شود که این امر سبب تولید کمپوستی مناسب با درصد مواد مورد نیاز لازم برای رشد ایده ال گیاهان و درختان همچنین  بار میکروبی بسیار پایین  این محصول خواهد شد. شایان ذکر است آزمایش های کنترل کیفیت و انداه گیری بار میکروبی مرتبا توسط کارشناسان انجام می گیرد.

تولید کمپوست مخصوص آبزی‌پروری با توجه به نیازهای پرورش‌دهنده جهت غنی سازی استخر در شرایط کنترل شده انجام می‌شود. همچنین فروش کمپوست آبزی‌پروری از طریق دفتر مرکزی و یا بعضی از دفاتر نمایندگی منتخب شرکت انجام می‌گیرد. جهت کسب اطلاع از قیمت کمپوست بایوجمی و نحوه فروش می توانید با کارشناسان مسئول در دفتر مرکزی تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: ۶۲-۰۳۱۳۳۹۳۲۲۶

اطلاعات فنی کمپوست بایوجمی مخصوص آبزی پروری

فارسی